Pin Park

Zespół Pin Park powstał w wyniku połączenia sił wrocławianina Maćka Bączyka i sopocianina Maćka Polaka. Metoda pracy artystów jest nietypowa – wykorzystują jedynie instrumenty (syntezatory modularne) klasycznej angielskiej firmy EMS i nie korzystają z komputerów.

 

Podczas gry na żywo jedynym źródłem dźwięku muzyków są dwa syntezatory Synthi AKS, które programowane są w czasie rzeczywistym. Muzyka Pin Park zawiera elementy szeroko pojętego IDM, ambientu czy techno, ale też jest inspirowana Krautrockiem i muzyką konkretną. Z racji natury wykorzystywanych instrumentów, jest ona bardzo zróżnicowana pod względem sonorystycznym.

Metoda pracy zespołu i wykorzystywane instrumentarium skutkuje bardzo organicznym, plastycznym brzmieniem i minimalistyczną formą. Duet zakończył właśnie prace nad swoją debiutancką płytą zatytułowaną „Delaware”.

Warto dodać, że Maciej Polak od początku istnienia Festiwalu Soundedit, prezentuje syntezatory muzyczne. Rok temu w ramach Antologii Muzyki Elektronicznej artysta demonstrował działanie właśnie syntezatora EMS, który teraz zobaczymy i usłyszymy na żywo w akcji.

Źródło: SoundEdit. Zdjęcie: Magda Sokalska
 
 

Katagoria: Ludzie muzyki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1811  razy.