Kamp!

Liderzy polskiej sceny synth-popowej, która rozwija się w nadzwyczajnym tempie. Jeden z niewielu rodzimych zespołów tak mocno zaznaczający swoją obecność na zachodnim rynku muzycznym. W utworach Kamp! można usłyszeć nawiązania zarówno do disco z lat 80-tych, elektroniki lat 90-tych jak i współczesnych nurtów muzyki tanecznej.

 

Grupa została założona w 2007 r. w Łodzi. Pierwsze nagrania formacji zostały opublikowane w 2008 r. na profilu MySpace, a już pół roku później Kamp! występował na największych polskich letnich festiwalach muzycznych. Zespół od początku działalności stawiał na regularne publikowanie nowych numerów i częste koncertowanie, także poza granicami Polski. Formacja występowała w takich krajach jak Anglia, Serbia, Niemcy czy Stany Zjednoczone.

23 listopada 2012 r. miał premierę debiutancki album długogrający grupy zatytułowany „Kamp!”. Krążek został wydany nakładem wytwórni Brennnessel, której założycielami są członkowie łódzkiego zespołu. Wcześniej artyści zdobywali coraz większe grono fanów singlami: „Sulk”, „Cairo” „Heats” oraz EP-ką „Thales One” opublikowaną w 2009 r.

Kamp! wydali swój drugi album – „Orneta” z dnia na dzień, pod koniec października 2015 r. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce, kiedy płyta ukazuje się kilka godzin po jej oficjalnej zapowiedzi. Nad drugim krążkiem zespół pracował od początku 2015 r. Działalność studyjna została poprzedzona świadomym oderwaniem się od social mediów, wywiadów czy koncertowania.

Efektem jest album różny od pierwszego wydawnictwa, wymagający skupienia i podążający w innym kierunku, niż przebojowy, wręcz popowy debiut. „Orneta” to płyta taneczna, ale i kontemplacyjna, melancholijna i porywająca jednocześnie. I jak zwykle w przypadku Kamp! nabiera nowych emocji podczas energetycznych koncertów.

Źródło: SoundEdit. Zdjęcie: Grzegorz Pastuszak
 
 

Katagoria: Ludzie muzyki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 532  razy.