Dokonania muzyczne Rihanny

Z pewnością każdy myśląc o gwiazdach muzycznych światowego formatu ma w głowie sytuację przedstawiającą wiele artystów. O kim nie należy zapominać? Na pewno dokonania pewnej artystki o pseudonimie Rihanna powinny wzbudzać podziw.

Pełne imię i nazwisko Robyn Rihanna Fenty (Rihanna) urodziła się w 1988 roku na Barbadosie. Już na początku warto powiedzieć o tym przez kogo ona tak w zasadzie została odkryta? Przede wszystkim dużą część jej sławy należy przypisywać do Evana Rogersa (to właśnie on prowadził współpracę z innymi osobami a dokładniej z Jessica Simpson, Christiną Aguilerą).

Gatunek muzyczny w którym się specjalizuję Rihanna to z pewnością dancehall oraz hip hop. Na początku swojej kariery młoda piosenkarka inspirowała się Beyonce a także Alicią Keys. Już na starcie, po kawałku ,,Pon de Replay” przekonała w pewien sposób do siebie popularnego rapera jakim był Jay-Z. Co to zmieniło w przypadku jej kariery? Za sprawą tego utworu wraz z Jay-Z zawarli umowę a utwór ,,Pon de Replay” do dzisiaj jest znany na całym świecie jako jeden z bardziej popularnych kawałków.

Debiutancka płyta Rihanna miała premierę w roku 2006, jej tytuł brzmiał ,,Music of the Sun”. Może na samym początku nikt nie wróżył artystce aż tak wielkiego sukcesu. Jednak później to już wszystko potoczyło się w zdecydowanie innym kierunku. Niesamowita liczba fanów mogła zachwycać się tego rodzaju płytą, która jak na start mogła urzec każdego. Czy w tym przypadku Rihanna zamierzała na tym poprzestawać? Oczywiście, że NIE! Zdecydowała się na coś zupełnie innego a mianowicie następny album, tytuł brzmiał „A girl like me”, jego pierwsza premiera ukazała się 2006roku.

Fani jeszcze dobrze nie przesłuchali płyty z roku 2006 a mogli już bez żadnych większych przeszkód kupować krążek jakim był ,,Good Girl Gone Bad”. W przypadku tego krążku można powiedzieć o tym, ze ta płyta była w zupełnie innym stylu. Jeśli chodzi tak w zasadzie o znanych artystów, którzy mogli pomóc młodej piosenkarce to byli to Timbaland, Ne-Yo, Justin Timberlake oraz bezsprzecznie Jay-Z.

Kolejny album artystki nie wystąpił po roku czasu a dokładniej już po dwóch latach. Kolejna płyta o nazwie ,,Rated R” została stworzona w 2009 roku. Tym razem na tym krążku można było usłyszeć znanych artystów m. in Will.I.Am oraz Slash. Tym razem od strony medialnej i producenckiej należy wyróżniać z pewnością Tricky a także Ne-Yo. Jeśli chodzi o promowanie tego krążka singiel ,,Russian Roulette” mógł spełniać tego rodzaju zadania.

Ze względu na swoją popularność piosenkarka Rihanna bez żadnych większych problemów mogła sobie pozwolić na następny album. Tym razem był to rok 2010, nazwa krążka to Loud. Jeśli chodzi o promujący utwór to był nim ,,Only Girl”. W dwóch krajach – Szwajcaria i Kanada bez żadnych większych problemów mogła znaleźć się na pierwszy miejscu w przypadku sprzedaży płyt. Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone to tutaj za sprawą kilku miejscu mogła odnaleźć się w trójce najlepszych pod względem zakupu krążków w gatunku muzyki.

 

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Światowe-Sławy.pl

  
 

Katagoria: Ludzie muzyki
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 3782  razy.