Dawid Podsiadło

Kiedy szykował się do wydania pierwszej płyty, był nieźle zapowiadającym się zwycięzcą telewizyjnego talent show. Dziś, z licznymi nagrodami na koncie, dziesiątkami wyprzedanych koncertów, diamentową i platynową płytą, artysta jest bez wątpienia jedną z największych gwiazd polskiej muzyki popularnej. Cieszy się uznaniem zarówno krytyków jak i fanów.

 

Dawid Podsiadło urodził się w 1993 r. w Dąbrowie Górniczej, gdzie ukończył szkołę muzyczną I stopnia w klasie puzonu i liceum ogólnokształcące. W maju 2013 r. ukazał się debiutancki album artysty – „Comfort and Happiness”. Krążek do dziś utrzymuje się w czołówce najlepiej sprzedających się wydawnictw w Polsce z wynikiem ponad 160 tys. kopi i statusem diamentowej płyty.

Drugi, wydana jesienią 2015 r. solowy album piosenkarza – „Annoyance and Disappointment” jest już podwójną platyną i także nie schodzi z list bestselerów. Promujący ostatnie wydawnictwo, singiel „W Dobrą Stronę” przez wiele tygodni był najczęściej granym numerem w stacjach radiowych a teledysk do tego utworu ma ponad 20 mln wyświetleń w serwisie You Tube. Dawid Podsiadło jest również wokalistą zespołu Curly Heads, z którym nagrał do tej pory jeden album – „Ruby Dress Skinny Dog”.

Artysta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Eska Music Awards, MTV Europe Music Awards, Nagrody Muzycznej Programu Trzeciego – „Mateusz”, Glam Awards, Fryderyków, Superjedynek, TOPTrendy czy Wiktorów. Muzyk oprócz niesamowitego głosu i świetnych aranżacji słynie także z nietuzinkowych opraw wizualnych swoich występów. Piosenkarz jest w trakcie trasy koncertowej „Andante Cantabile Tour”, po której zakończy promocję drugiego albumu i rozpocznie pracę studyjną oraz przygotowania do premierowego wydawnictwa.

 

Źródło: SoundEdit. Zdjęcie: Zuza Krajewska
 
 

Katagoria: Ludzie muzyki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 616  razy.