A_GIM

Silne inspiracje atmosferą berlińskich klubów, współczesną sceną techno i bogaty warsztat – tak w skrócie można opisać A_GIMa. Artysta jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce.

 

A_GIM tworząc grupę Őszibarack, od 2004 roku wydał cztery albumy długogrające, których powodzenie zaowocowało występami na wielu zagranicznych festiwalach (m.in.: Eurosonic, Europavox). W tym czasie współpracował również jako producent z zespołem Husky. Przez ostatnie lata, wraz z Igorem Pudło ze Skalpela i Jankiem Młynarskim tworzył projekt Nervy, łącząc swoje fascynacje brzmieniem syntezatorów z „żywym” instrumentarium.

Dziś muzyk kontynuuje działania pod szyldem Nervy w pojedynkę, wspierany przez sekcję dętą, z którą w maju 2016 r. występował w berlińskim Berghain. A_GIM jest członkiem formacji Męskie Granie Orkiestra. Chętnie wciela się także w rolę remiksera, biorąc na warsztat m.in. kompozycje Noviki, Hey czy Baascha. I choć praca w zespołach wychodzi mu wyjątkowo dobrze, artysta postanowił spróbować swoich sił na solowej ścieżce kariery.

Pierwszy singiel muzyka – „RAJKA” w umiejętny sposób łączy ze sobą transowe, minimalistyczne syntezatory i charakterystyczny wokal Klarka (Kamil Durski z Lilly Hates Roses). Uzyskane brzmienie przywodzi na myśl twórczość artystów związanych z takimi labelami jak BPitch Control czy Kompakt Records. Najnowszy utwór A_GIMa zapowiada debiutancki solowy album, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2016 r.

Artysta wystąpi podczas Festiwalu Soundedit, w piątek (28 października). Koncert odbędzie się w Klubie Wytwórnia w ramach Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej. Współorganizatorem koncertu jest Narodowe Centrum Kultury.

 

Źródło: SoundEdit. Zdjęcie: Zosia Paśnik
 
 

Katagoria: Ludzie muzyki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 451  razy.