Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 29 Listopad 2014


 

Opis:


Różne bywają spotkania p latach. Wspomnień nieraz za dużo, słów za mało. Ale bywa tak, że słowa, których aż nadto, trzeba jeszcze ubrać w muzykę. Tamtą sprzed lat czy tę zupełnie nową. I to właśnie przydarzyło się grupie starych muzycznych przyjaciół. 28 września 2013 z inicjatywy Kazimierza Pabiasza, w Józefowie pod Warszawą w ramach dorocznego festiwalu „Lep na bluesa” odbył się koncert z udziałem dawnych członków grupy Breakout. legendarna rockowa formacja, założona z inicjatywy Franciszka Walickiego na bazie zespołu Blackout prawie pół wieku temu. Jej pierwszy skład tworzyli: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Janusz Zieliński, Krzysztod Dłutowski i Józef Hajdasz.

Dwaj ostatni pojawili się w Józefowie a koncertowy skład uzupełnili Winicjusz Chróst, Tadeusz Trzciński i Zbigniew Wypych. Entuzjastycznie przyjęty, naszpikowany wzruszeniami muzyków występ stał się naturalnym impulsem dla nagrania płyty z nowymi utworami. Poszli za tym głosem a wszystkie teksty znów napisał Bogdan Loebl.

Nie jest to nowa płyta grupy Breakout, bo niestety nie ma już wśród nas Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Oldbreakout to po prostu dobre wspomnienie i muzyczny dialog – z nimi i muzyką.

Skład zespołu: Winicjusz Chróst – gitara; Krzysztof Dłutowski – instrumenty klawiszowe; Józef Hajdasz – perkusja; Kazimierz Pabiasz – wokal, gitara; Dariusz Samoraj – gitara; Włodzimierz Tafel– perkusja; Tadeusz Trzciński – harmonijka; Zbigniew Wypych – bas.

 

Teledysk:

 

Tracklista:

1. Bluesa dostałem
2. Za głosem bluesa
3. Kłamstwo to podstawa
4. Moda na wojnę
5. Biegną z mego domu
6. Dzień twój szczęśliwy
7. Rób co ci każę
8. Ulice trzy
9. Oni zaraz przyjdą tu
10. Modlitwa

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 638  razy.