Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 04 Kwiecień 2014


 

Opis:


Jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów ostatnich lat. Pierwszy solowy krążek byłego lidera Myslovitz idealnie spełnia tę rolę, ani na chwilę nie pozostawiając złudzeń, z jak nietuzinkową osobowością mamy do czynienia. 10 nagrań-opowieści, nierzadko niepokojących, intrygujących, z pogranicza rzeczywistości i nierzeczywistości. Muzycznie „debiutancki” Rojek jest bardziej eklektyczny („Lekkość”), ale też przebojowy („Beksa”, „Syreny”). Na album trafiły też starsze utwory – „Lato 76” i „Kot i pelikan” – lecz w nocy haranżacjach. W sumie 10 utworów, nawet nie 40 minut muzyki, ale to dawka wystarczająca, bo i tak trzeba po nią sięgnąć jeszcze, i jeszcze raz.

Utwór „Lato 76” opowiada prawdziwą historię. „Gdybyś nie zahamował nie byłoby mnie” – śpiewa Rojek, który jako kilkuletni chłopiec niemal zginął pod kołami samochodu.

Dziś jest dojrzałym mężczyzną, który zwolnił na chwilę, by przyjrzeć się temu, co bierzemy mylnie za nieuchronną rzeczywistość, a co jest tylko jednym z jej wariantów. Po odejściu z zespołu, w którym spędził większą część swojego życia, Artur miał więcej czasu dla siebie niż kiedykolwiek wcześniej. Dużo podróżował. Po świecie, ale i po swoim mieście. Odwiedzał miejsca, w których kiedyś był, w których coś czuł, kogoś kochał, czegoś się bał. I odwiedzał miejsca w których mógł być, ale nie był wcale lub był nie do końca, niezupełnie, niewyraźnie. Rojek nagrał bardzo osobisty album, ale to nie jest jego prywatna historia, to nie jego życiorys. To jego życie potencjalne. Alternatywne, ale niespełnione. To rozmowa z duchami, z bytami których nie było. „Składam się z ciągłych powtórzeń” może być płytą o rutynie codzienności, ale może też być opowieścią o tym, jak wiele od nas zależy i jak łatwo z tego rezygnujemy. Może niepotrzebnie?

Artur Rojek – kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Tyleż idol, co autorytet (a to wbrew pozorom nie zawsze idzie w parze). Człowiek z monopolem na sukces – czego się nie dotknie, zawsze mu wychodzi. Współtwórca i lider Myslovitz, z którym wydał 9 albumów, a także założyciel i lider grupy Lenny Valentino. Współpracował ponadto z Katarzyną Nosowską, Smolikiem, czy Pustkami. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festiwalu. Mimo pracy nad OFF Festiwalem Artur Rojek znalazł czas na przygotowanie pierwszego w pełni solowego albumu.

 

Teledysk:

 

Tracklista:

1. Lato 76
2. Beksa
3. Krótkie momenty skupienia
4. Czas który pozostał
5. Kot i Pelikan
6. Kokon
7. To co będzie
8. Syreny
9. Lekkość
10. Pomysł 2

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 705  razy.