,

 
Private investigations: The Best Of Dire Straits
Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 07 Listopad 2005


 

Opis:


Ten zespół zna chyba każdy. Od począteku lat 80’, aż do dziś trwa fenomen Dire Straits i ich lidera Marka Knopflera. Kiedy zaczynali przygodę z muzyką jeszcze w latach 70’ do koła wszyscy szaleli na punkcie punk rocka i trudno było się przebić z inną propozycją. Jednak wydany w 1978 roku album „Dire Straits” zwrócił uwagę wszystkich, zarówno słuchaczy, jak i krytyki. Muzyka zawarta na tej płycie była prosta, surowa i ascetyczna, jednak nie zabrakło jej blasku takich pereł jak chociażby „Sultans of Swing”.

Kolejne płyty zespołu tylko potwierdzały jego klasę, a wydany w 1985 „Brothers in Arms” do dziś jest uznawany za jeden z najważniejszych rockowych albumów wszechczasów. Solowe projekty Marka Knopflera w większości wypadków wiązały się z muzyką filmową, jest on autorem muzyki do takich filmów jak „Local Hero”, „Cal”, „Last Exit To Brooklyn” czy „Wag The Dog”. Obok tego nagrywa także regularne płyty solowe, na których gra spokojną, dorosłą muzykę z elementami folk i country.

Tak czy owak fanów mu nie brakuje i wciąż jest artystą z pierwszych stron gazet. Album, który oddajemy w Państwa ręce to podsumowanie kariery Knopflera zarówno solowej jak i z Dire Straits. Doskonały prezent dla każdego fana!

 

Teledysk:

 

Tracklista:

1. Sultans Of Swing
2. Lover Over Gold
3. Romeo & Juliet
4. Tunnel Of Love
5. Private Investigations
6. Money For Nothing
7. Brothers In Arms
8. Walk Of Life
9. On Every Street
10. Going Home (Theme From The Local Hero)
11. Why Aye Man
12. Boom, Like That
13. What It Is
14. All The Roadrunning – Duet With Emmylou Harris

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 949  razy.