Paris, Encore!
Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 06 Listopad 2015


 

Opis:


Jesienią 2014 roku ukazała się trzecia płyta Zaz, jednej z najjaśniej obecnie świecących gwiazd francuskiej piosenki, zatytułowana „Paris”. Album odniósł ogromny sukces, a w Polsce uzyskał status złotej płyty. Rok po premierze, materiał ukazał się ponownie w poszerzonej wersji.

Reedycja płyty „Paris” ukazuję się 6 listopada 2015 roku pod tytułem „Paris, encore!”. W zestawie CD plus DVD oraz w formatach DVD i Blu-ray. Na kompakcie znajdzie się album „Paris”, wyprodukowany przez wielką legendę muzyki, Quincy’ego Jonesa. Zaz zamieściła na albumie duety, z wielkim Charlesem Aznavourem, Thomasem Dutronciem i młodą zdolną Kanadyjską piosenkarką Nikki Yanofsky. Wznowienie jest bogatsze o piosenkę „Sous le Ciel de Paris”, w której pojawia się hiszpański gwiazdor Pablo Alboran.

Album „Paris” Zaz promowała na licznych koncertach, również w Polsce. Jeden z występów, z festiwalu Stuttgart Jazz Open 2015, gdzie Francuzka pojawiła się z renomowanym big bandem SWR Big Band, wypełnił dyski DVD i Blu-ray. Koncert trwa 95 minut i można w jego trakcie podziwiać Zaz śpiewającą chociażby „Champs elysees”, „Sous le ciel de Paris”, „J’ai deux amours” oraz przeboje z wcześniejszych płyt. W zestawie są dwie rzadkie kompozycje: „Il est cinq heures Paris s’eveille” w oryginale śpiewana przez Jacquesa Dutronca oraz „Le Legende des Colibri”.

 

Teledysk:

 

Tracklista:

1. Intro Live ZAZ Paris
2. Sous Le Ciel De Paris
3. La Parisienne
4. Paris Canaille
5. Dans Mon Paris
6. Il Est Cinq Heures Paris S’éveille
7. Paris, L’apres-Midi
8. La Complainte De La Butte
9. A Paris
10. La Romance De Paris
11. Comme ci, Comme Ca
12. La Légende Des Colibris
13. Eblouie Par La Nuit
14. J’ai Deux Amours

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 681  razy.