, , , , , , , , , ,

 
Panny wyklęte
Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 18 Listopad 2013


 

Opis:


Projekt muzyczny Fundacji Niepodległości, która chcąc oddać hołd Żołnierzom Wyklętym – zaprosiła Darka Malejonka z zespołem Maleo Reggae Rockers i niezwykłe polskie Wokalistki do zrobienia tego, co tylko prawdziwi artyści potrafią. Do obudzenia ducha polskiej historii muzyką pisaną sercem… Wyśpiewane, wykrzyczane i wyszeptane przejmujące historie Wyklętych, widziane oczami żon, matek, żołnierek i też samej historii. Płyta wprowadza w niezwykły nastrój i nie chodzi tu tylko o zadumanie się nad tym wstrząsającym czasem naszej historii.

Niezwykłe w niej jest to, że słuchając tych utworów przeżywa się i momenty solidarności z bohaterami tekstów, gotowości do walki o pamięć Niezłomnych na przemian z buntem, bezradnością i wzruszeniem takim do łez i dreszczy… Utwory oddają uczucia, które towarzyszyły tamtym ludziom i tamtym czasom. Słowa wbudowane są w niezwykłą muzykę, tak różnorodna jak różnorodne są teksty i ich Autorki. Każda wokalistka śpiewa w zgodzie z tym co czuje, wszystkie napisały teksty pod dyktando serca przejętego losami Wyklętych.

Poza utworem Pań Przybysz – wszystkie pieśni – od soulowych, reggae’owych przez rap po wręcz metalicznego rocka – to muzyczne pióro Darka Malejonka. Do walki o dobre imię polskich bohaterów Darek zaprosił: Anię Brachaczek, Gonix, Halinkę Mlynkovą, Ifi Ude, Kasię Kowalską, Lilu, Kasię Malejonek, Marcelinę, Marikę, Monę, duet Paresłów (Dore i Fala), Annę Przybysz, Natalię Przybysz, Paulinę Przybysz. Wszystkie Artystki zaśpiewały tak niesamowicie, jak tylko może zaśpiewać kobieta – o mężczyźnie, za którym tęskni, o którego się boi, którego traci i którego kocha i szanuje. Kobieta osłabiona brakiem mężczyzny, ojczyzny i troska o codzienność a mimo to mocna wiarą, wiernością i miłością.

Ekstremalnie niebezpieczne czasy, gdzie życie ociera się o śmierć, miłość i wierność duszona jest nienawiścią i zdradą, gdzie Niezłomnych wychowanych na świętościach: Bóg, Honor Ojczyzna – historia wciągnęła w czasy zła, donosów, strachu i kolejnego politycznego poddaństwa. Te moce stworzyły płytę która jest symbiozą misterium dla ducha i uczty dla ucha. Prawdziwy polski elementarz patriotyzmu i śpiewnik, który powinien znaleźć się w każdym polskim domu. Projekt wsparty honorowymi patronatami najważniejszych polskich instytucji: Instytutu Pamięci Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Teledysk:

 

Tracklista:

1. Siła – Mona & MRR 3:37
2. On nie zapomni – Marcelina & MRR
3. Niezłomni – Kasia Kowalska & MRR
4. Jedna chwila – Kasia Malejonek & MRR
5. Heroina – Gonix & Maleo
6. Jest mi zimno – Ania Brachaczek & MRR
7. Inna Ifi – Ude & MRR
8. Panie generale – Halinka Mlynkowa & MRR
9. Nocna zmiana – Mona, Lilu, Gonix, Dore & MRR
10. Walczyk – Lilu & MRR
11. Modlitwa dziewczyńska – Marika & MRR
12. Kawka na Ordynackiej Paresłów & MRR
13. Czarno – biały – Paulina Przybysz, Natalia Przybysz, Anna Przybysz & MRR
14. Prawem wilka – Marcelina & MRR
15. Noc – Ania Brachaczek, Darek Malejonek & MRR
16. Etiuda rewolucyjna – Fryderyk Chopin & MRR

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 5854  razy.