Nowa stara szkoła
Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 13 Maj 2016


 

Opis:


„Nowa stara szkoła” to pierwszy długogrający autorski projekt grupy The Returners. Prace nad tym albumem zaowocowały 25 kawałami i blisko 80 minutami muzyki zawartej na krążku. Produkcje Returnersów charakteryzują się mocnymi i brudnymi bębnami, trzeszczącymi i dobrze dobranymi samplami, wszechobecnymi skreczami i jak mówią Little i Chwiał – jest to bez wątpienia najlepsza płyta w ich dotychczasowym dorobku.
 
Ten album to nie tylko dzieło The Returners, bo obsadzony jest konkretną i dobrze dobraną listą gości, którzy dołożyli bardzo dużo do tego jak brzmi „Nowa Stara Szkoła” – są tu starzy rapowi wyjadacze, są nowe twarze, ugruntowane i wschodzące postacie na scenie, dobrzy znajomi, a także raperzy, z którymi nie było wcześniej okazji słyszeć duetu. Nie można również zapomnieć też o całej plejadzie asów od miksera i gramofonów w numerze „Cutastrofa”.

Jak może wskazywać tytuł – jest różnorodnie, miesza się nowe i stare – różne, nawet skrajne tempa, sample nie są w bitach osamotnione. Towarzyszą im wszelakie syntezatory, od wolno sunących bębnów i zaaranżowanych produkcji, przez klasyczne rapowe wygrzewki, na elektronicznych potężnych bitach kończąc. W zalewie obecnych produkcji, gdzie niewiele znaczy własny styl producenta, jest to mega spójny i przemyślany muzycznie krążek. Prawdopodobnie nie słyszeliście na żadnym polskim albumie tylu skreczy i cutów! Chwiał jest tu w zasadzie gospodarzem albumu, który w każdym numerze ma coś do dodania, niczym wiodący raper.

Oprócz kawałków z raperami znajdziecie kilka instrumentali, które są jak najbardziej pełnoprawnymi numerami i pokazują jak dużo zmieniło się i rozwinęło w produkcjach Returnersów.

 

Teledysk:

 

Tracklista:

1. Cutologia
2. Kaiju feat. WSRH
3. W imię postępu feat. donGURALesko
4. Tam gdzie Idę feat. VNM, Flojd
5. Ania
6. Dzieci z dworca UHH feat. Dwa Sławy
7. Typowa historia
8. Swoi ludzie feat. JWP/BC
9. Łajzo feat. Gruby Mielzky
10. Ostatni raz feat. Sarius
11. Luigi
12. Sekrety feat. Małpa
13. ĆpuNY feat. Włodi, Otsochodzi
14. Area 51
15. BBQ feat. Białas, Bonson, Quebonafide
16. Cutastrofa feat. DJ Flip, DJ Kebs, DJ Krug, DJ Tort, Dj B, DJ Who?List, DJ Twister, Falcon1
17. Przepis na jutro feat. Kuban
18. Wyjść Stąd feat. Kuba Knap
19. Spadochrony feat. Ras
20. Czysty Sampling feat. Młody
21. Nic Do Stracenia feat. Otsochodzi
22. Atlantyda feat. Proximite (Małpa & Jinx)
23. Splash Brothers
24. Tacy Sami feat. Ortega Cartel
25. To Jeszcze Nie Koniec feat. Gruby Mielzky, Shellerini

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 555  razy.