Opis:


Zbiór piosenek w wykonaniu Krystyny Tkacz. Gwiazda piosenki aktorskiej i szklanego ekranu prezentuje swoje interpretacje utworów Kurta Tucholskyego. Satyryczny repertuar zawarty na płycie będzie prezentowany również na deskach Teatru Syrena w Warszawie.

Kurt Tucholsky jest legendą weimarskiego kabaretu, dla polskich odbiorców autorem ciągle mało znanym. Jego twórczość daje świadectwo – w sposób niezwykle przenikliwy i trafny – duchowej, kulturalnej i intelektualnej rzeczywistości tamtych lat. Satyryczne, kabaretowe piosenki Tucholskyego niosą treści uniwersalne i ponadczasowe. Stały się szlachetną inspiracją dla Kabaretu Starszych Panów. Nieprzemijalne przesłania i muzyczny kunszt songów prezentuje dziś polskiej publiczności Krystyna Tkacz. Tłumaczeń dokonał Roman Kołakowski.

Krystyna Tkacz wystąpiła w blisko 60 filmach i serialach oraz w telewizyjnych widowiskach związanych z krakowskim festiwalem piosenki studenckiej, opolskim Festiwalem Piosenki i wrocławskim Przeglądem Piosenki Aktorskiej. Dla telewizji zrealizowała również własne recitale piosenkarskie. Jest wykładowcą na wydziale aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej. Dysponuje nieograniczonymi środkami aktorskiego wyrazu, brylując zarówno w żelaznym repertuarze teatru klasycznego w rolach par-excellance – dramatycznych i poważnych, jak i kreuje doskonałe role komediowe. Mówi o sobie „Jestem aktorką śpiewającą”. Jej recitale były zawsze przyjmowane owacyjnie, a kreacje w piosenkach Brechta przeszły już do legendy.

Tomasz Raczek napisał o artystce: „Gdyby Krystyna Tkacz występowała na Broadwayu, zapewne nie tylko byłaby jego gwiazdą, ale już dawno pisano by utwory specjalnie dla niej”.

 

Teledysk:

 

Tracklista:

1. Słupy ogłoszeniowe
2. O czułości
3. Karierowicze
4. Allahaha
5. Dama z awansu
6. Piosenka o kompromisie
7. Barmanka
8. Kobieta rozwiedziona
9. Tylko to
10. Uśmiech Mony Lisy
11. Do publiczności
12. Piosenka o obojętności
13. Gdy ktoś umiera
14. Łowca
15. Oczy wielkiego miasta

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 938  razy.