Kolędy i Pastorałki
Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 10 Listopad 2014


 

Opis:


Kolędy i pastorałki Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE, to najpiękniejsze tradycyjne, polskie kompozycje świąteczne w wykonaniu „perły w koronie Rzeczypospolitej” – jak nazwał zespół Mazowsze Jerzy Waldorff. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość zespołu, który od 65 lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury.

Oficjalnie „Mazowsze” powołał do życia dekret Ministerstwa Kultury i Sztuki z 8 listopada 1948 roku, polecający profesorowi Tadeuszowi Sygietyńskiemu zorganizowanie zespołu ludowego. Premiera pierwszego programu artystycznego odbyła się 6 listopada 1950 roku na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, a już w 1951 roku „Mazowsze” wyruszyło na podbój świata. Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska! – napisał o Mazowszu szwajcarski dziennik „Gazette de Lausanne”. Dziś Mazowsze zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania 42 regionów etnograficznych. Podczas jednego koncertu pełnospektaklowego można podziwiać około 20 z nich.

Kolędy polskie – tylko w wykonaniu Mazowsza. Ta powszechna opinia towarzyszy nam już od dziesięcioleci. Tradycyjne, piękne, polskie. W rytmach mazura, oberka czy poloneza. Pełne radości i optymizmu. Oddaję w Państwa ręce tą świąteczną płytę z zaproszeniem do wspólnego śpiewania. Włodzimierz Izban.

 
 

Tracklista:

1.  Bóg Się Rodzi     
2.  Mizerna, Cicha     
3.  Wśród Nocnej Ciszy     
4.  Bracia, Patrzcie Jeno         
5.  Jezus Malusieńki         
6.  Serca Ludzkie Się Radują
7.  Pójdźmy Wszyscy do Stajenki     
8.  Święta Panienka         
9.  Do Szopy, Hej, Pasterze     
10.  Zaśnij Dziecino         
11.  Dzisiaj w Betlejem         
12.  Z Narodzenia Pana         
13.  Przybieżeli do Betlejem
14.  Tryumfy Króla Niebieskiego
15.  Cicha Noc

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1241  razy.