Holizm
Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 04 Marzec 2015


 

Opis:


„Holizm” to już trzeci solowy album GrubSona. Artysta, wyznawca filozofii, że „muzyka ma łączyć, a nie dzielić”, w umiejętny sposób scala ze sobą różne gatunki muzyczne.

– „Wiadomo, że jestem daleki od zamykania się na jeden rodzaj muzyki. „Holizm” to bardzo zróżnicowana płyta. Zawiera dojrzalsze niż na poprzednich krążkach teksty. Jest wyjątkowa choćby ze względu na obecność live bandu w paru numerach. Muzycy, z którymi koncertuję po całej Polsce już od kilku lat, ewidentnie odcisnęli piętno w mojej twórczości. Zapraszam na kolejny level!” – mówi.

Krążek „Holizm” zawiera 15 premierowych utworów, intro, outro i 2 skity. Całość określić można by jako hip-hop, ale na krążku nie brakuje również soulu, funku, jazzu, szeroko pojętej elektroniki i alternatywy. O silnych inspiracjach artysty tymi gatunkami świadczy chociażby dobór gości na płytę. Wokalnie wsparli go: Krzysztof Zalewski, Marcelina, Ten Typ Mes czy Jarecki. „Holizm” jest ponadto spełnieniem jednego z marzeń GrubSona.

– „Kiedyś nie myślałem nawet, że uda mi się być na jego koncercie, a dziś mam go na swojej płycie” – mówi artysta o nowojorczyku, Chipie Fu z grupy Fu-Schnickens, jednym z pionierów stylu ruffneck, który pojawia się w utworze „Spider-man”.

Produkcją albumu zajęli się GrubSon wraz DJ-em BRK. Wspomogli ich Amateus i Snake. Skrecze do większości numerów są autorstwa GrubSona, DJ-a BRK i Twistera. Patronat medialny nad płytą objęli: RMF Maxxx, Interia, MTV, tygodnik „Przegląd”, dziennik „Metro”, magazyn „Freestyle”, Hip-hop.pl, Rapduma.pl, Muzodajnia i EMPiK.

 
 

Tracklista:

1. Intro
2. Sanepid
3. Ciepłe brzmienie Kalifornii
4. Cwaniaczek
5. Mam talerz show 1
6. Nie jestem
7. Dżungla
8. Złota kula
9. Spider-Man
11. W.S.D.F.
12. Jedna z planet
13. Poczuj
14. Obrazy
15. Wyrywacz
16. Dziennikarze
17. Mam talerz show 2
18. Potrzeba
19. Outro

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 915  razy.