Encore Un Soir
Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 26 Sierpień 2016


 

Opis:


Celine Dion wraca z nową francuskojęzyczną płytą Encore un soir. Bardziej zaangażowana w postawanie jej niż kiedykolwiek wcześniej, Celine postawiła teraz na tematy opowiadające o pozytywnej stronie życia. Wytypowany na utwór tytułowy, promujący cały krążęk, napisał  Jean-Jacques Goldman, powracając do współpracy z Celine po 12 latach! Kolaboracja ta jest też spełnieniem marzeń Celine i jej niedawno zmarłego męża Rene. Pozostałe utwory na płycie to m.in. pierwsza kompozycja, jaką dla Celine napisali Francis Cabrel i Serge Lama. Nie zabrakło też utworu-prezentu od najwierniejszego współpracownika wokalistki od lat – Jacquesa Veneruso (to spod jego pióra wyszły niezapomniane hymny “Je ne vous oublie pas” i “Parler a mon pere” . Porcję swojej poezji na płytę dostarczył także Grand Corps Malade, który pracował z Celine przy okazji płyty Sans Attendre. Do ekipy kompozytorskiej dołączyły także nowe nazwiska  – Zaho , która piosenką “Tourner la page” udowodniła, że umie pisać hity łączące w sobie wiele styli muzycznych, a także  Florent Mothe i Mutine, którzy na płytę dostarczyli aż cztery swoje utwory.

Jako że kanadyjskie miasto Quebec zawsze było bliskiej sercu Dion, artystka złożyła tu też hołd Robertowi Charlebois śpiewając jego hit “Ordinaire”. Swój wkład w krążek miał Marc Dupré, multi-platynowy artysta pochodzący z Québec i autor wielu przebojów. Usłyszymy tu też piosenkę Daniela Picarda “A la plus haute branche”, wybraną spośród ponad 4 tysięcy zgłoszeń w konkursie ogłoszonym na stronie Celine.

Album ukazuje się na płycie w wersji standardowej na CD (12 utworów, 28-stronicowa książeczka) i  w wersji deluxe (z trzema dodatkowymi utworami – w formie boxu CD i wydawnictwa 2LP+CD). Box dodatkowo zawiera także 80-stronicowy notes i zestaw bransoletek.

 

Teledysk: Céline Dion: Encore un soir

 

Tracklista:

1. Plus qu’ailleurs
2. L’étoile
3. Ma faille
4. Encore un soir (Album Version)
5. Je nous veux
6. Les yeux au ciel
7. Si c’était a refaire
8. Ordinaire
9. Tu sauras
10. Toutes ces choses
11. Le bonheur en face
12. A la plus haute branche

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 633  razy.