Czarne słońce narodu
Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 13 Maj 2016


 

Opis:


„Czarne słońce narodu” – antysystemowa płyta zespołu Big Cyc. Zakazana jeszcze przed wydaniem. Bez szans na ogólnokrajową promocję. Ostra, chropowata, bezkompromisowa. Wydawnictwo zawiera 10 premierowych piosenek komentujących otaczającą nas rzeczywistość. W jednym z utworów gościnnie występuje londyńska wokalistka Nika Boon. Wszystkie piosenki, są głosem w sprawie „bitwy o przyszłość”. Rock to muzyka buntu i protestu, dlatego BIG CYC zdecydował się powiedzieć NIE! Jako, weterani Pomarańczowej Alternatywy i NZS-u bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że w Polsce toczy się najważniejsza batalia od 1989 roku, wobec której nie możemy pozostać bierni.

„Czarne słońce narodu” jest najgłośniejszą i najbardziej skandalizująca płytą zespołu Big Cyc od czasu „Wojny plemników”. To zdecydowany głos w sprawie „bitwy o przyszłość”. Ten polityczny album jest ostry jak brzytwa, chropowaty jak papier ścierny, surowy jak skała . „Podczas nagrań czuliśmy się jak wtedy, 25 lat temu w Jarocinie. Było to samo mrowienie na plecach i świadomość ,że robimy coś ważnego” – podkreślają muzycy Big Cyca.

„Czarne słońce narodu” to płyta, która na najbliższe lata stanie się orężem w walce z dyktaturą, nietolerancją, autorytaryzmem i polityczną arogancją. Mamy nadzieję, że zawarte na niej piosenki zdołają przekonać wszystkich niezdecydowanych, że najwyższą wartością człowieka jest wolność!. Big Cyc odpala torpedę, w końcu idzie o Polskę.

 

Teledysk:

 

Tracklista:

1. Płoną opony
2. Antoni wzywa do broni
3. Czarne słońce
4. Bolek
5. Jestem gotowy
6. Ja się nie zgadzam
7. Twierdza
8. Transparenty i sztandary
9. Hejtomania
10. I can’t sleep feat. Nika Boon

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 871  razy.