Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 07 Kwiecień 2015


 

Opis:


Płyta „Coming Forth By Day” jest niezwykłym hołdem złożonym wyjątkowej artystce, jaką była Billie Holiday, w stulecie jej urodzin. Tytuł albumu „Coming Forth By Day” to angielskie tłumaczenie tytułu staroegipskiej „Księgi Umarłych” – zbioru zaklęć mających pomóc w wędrówce w zaświaty.

Cassandra Wilson z charakterystyczną dla siebie odwagą podeszła do repertuaru „Lady Day”. Wspólnie z producentem Nickiem Launay (znanym ze współpracy z Nickiem Cave), Cassandra wybrała zarówno mniej znane, jak i wielkie przeboje Billie Holiday.

Coming Forth by Day jest hołdem dla piękna, mocy i geniuszu Billie Holiday. Album ten jest zbiorem muzycznych zaklęć, przewodnikiem przez mity, które narosły wokół jej życia. Album ten jest siłą napędową do ponownego zaistnienia twórczości Billie Holiday w XXI wieku” – powiedziała Cassandra.

W powstaniu albumu uczestniczyli między innymi: producent Nick Launay, gitarzyści T Bone Burnett i Nick Zinner, aranżer Van Dyke Parks, sekcja rytmiczna The Bad Seeds (perkusista Thomas Wydler i basista Martyn P. Casey), długoletni współpracownik Cassandry, pianista Jon Cowherd oraz gitarzysta Kevin Breit.

„Postanowiliśmy dotrzeć do głębi tekstów. Rezultatem tego jest zupełnie nowe doświadczenie dla słuchacza, zarówno tych, którzy znają Cassandrę, jak i dla tych którzy dopiero ją odkryją. To jest poruszające… to jest dla uszu i duszy” – powiedział producent Nick Launay.

 

Teledysk:

 

Tracklista:

1. Don t Explain
2. Billie s Blues
3. Crazy He Calls Me
4. You Go To My Head
5. All Of Me
6. The Way You Look Tonight
7. Good Morning Heartache
8. What A Little Moonlight Can Do
9. These Foolish Things
10. Strange Fruit
11. I ll Be Seeing You
12. Last Song (For Lester)

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1072  razy.