... And Justice For All
 

Opis:


…And Justice for All – czwarty album studyjny amerykańskiego zespołu thrashmetalowego Metallica. Nagrany i wydany został w 1988 roku. Sesje nagraniowe do albumu zespół rozpoczął jeszcze w marcu 1987 r., miesiąc po zakończeniu trasy Damage, Inc. Tour, jednak wówczas James Hetfield na deskorolce złamał rękę, co spowodowało wstrzymanie sesji.

W odróżnieniu od poprzednich albumów, na „…And Justice For All” zespół zrezygnował z krótkich i prostych utworów: tylko dwie kompozycje trwają mniej niż sześć minut a pozostałą część płyty wypełniają metalowe minisuity, w których, z uwagi rozbudowaną aranżację, zespół zbliża się do wykonań z pogranicza muzyki progresywnej.

Teksty utworów podkreślają pesymistyczną wymowę płyty. Wokalista Hetfield nie koncentruje się już tylko na komentowaniu zjawisk kulturowych (Blackened, Dyers Eve), ale decyduje się także na krytykę ułomnych podstaw amerykańskiej demokracji (… And Justice for All, Eye of the Beholder, The Shortest Straw).

Zespół zachował reguły kompozycji płyty, podobne jak na longplayu Master of Puppets. Pojawia się również kompozycja instrumentalna – tym razem jest to poświęcony pamięci zmarłego basisty To Live Is To Die, który zawiera wiersz autorstwa Cliffa Burtona.

 

Teledysk:

 

Tracklista:

1. Blackened
2. And Justice For All
3. Eye Of The Beholder
4. One
5. The Shortest Straw
6. Harvester Of Sorrow
7. The Frayed Ends Of Sanity
8. To Live Is To Die
9. Dyers Eve

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 782  razy.