13 (PL)
 

Opis:


Black Sabbath to brytyjska grupa grająca hard rock i heavy metal. Została założona w 1968 roku przez czterech nastolatków: Anthonego „Tony” Iommi’ego, Williama „Billi” Ward’a, Johna „Ozzy” Osbourne’a i Terenca „Geezer” Butler’a. Oryginalne brzmienie zespołu powstało na skutek nieszczęśliwego wypadku z udziałem gitarzysty zespołu. Stracił on opuszki palców jednej ręki, więc skonstruował nakładki na palce. Pomimo tego gra na gitarze przysparzała mu wiele bólu. Postanowił więc przestroić instrument niżej. W ten sposób zrodził się niepowtarzalny styl muzyczny, charakterystyczny dla zespołu.

Nisko grająca gitara, ciężko grająca sekcja rytmiczna, dramatyczny śpiew Osbourne’a i makabryczne teksty sprawiły, że grupa w ciągu kilku lat od rozpoczęcia działalności muzycznej zyskała miano jednego z najbardziej znaczących i rozpoznawalnych zespołów hardrockowych.

Album „13” to dziewiętnasty album grupy, nagrany w pierwotnym składzie: Osbourne, Iommi i Butler wraz z perkusistą Bradem Wilkiem, znanym ze współpracy z Rainst Against The Machine. Niewątpliwie Black Sabbath dokonali niezwykłego osiągnięcia – po ponad czterdziestu latach od wydania debiutanckiego albumu, serwują krążek w identycznym klimacie, nie ulegając nowoczesnym trendom muzycznym.

 

Teledysk:

 

Tracklista:

1. End Of The Beginning
2. God Is Dead?
3. Loner
4. Zeitgeist
5. Age Of Reason
6. Live Forever
7. Damaged Soul
8. Dear Father

 
 
 

Katagoria: Płytoteka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 893  razy.