W Świecie Książek we wrześniu najczęściej kupowaliśmy płytę „Bumerang” Korteza.

Wysoko (3 miejsce) hity  listy przebojów American Top 40 – zebrane przez Marka Niedźwieckiego na płycie „Radio California”.


Notowanie z dnia:  21 Wrzesień 2016


10
My

Premiera albumu zbiega się z jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej tej rockowej formacji.

9
Me Before You (Zanim się pojawiłeś)

Utwory Jessie Ware, Imagine Dragons i X Ambassadors na ścieżce dźwiękowej do filmu „Me Before You” (pol. tytuł „Zanim się pojawiłeś”).

8
Eterno Agosto

Kawałek po kawałku, album „Eterno Agosto” powstawał zarówno w Berlinie jak i rodzinnej Barcelonie. Promująca go piosenka „El Mismo Sol” okazała się hitem letnich list przebojów a klip szturmem zdobył internet.

7
PRO8L3M

Przepełnione zwrotami akcji historie Oskara opowiedziane z właściwą mu finezją, dopełnia nowoczesne, brudne brzmienie muzyki Steeza, producenta albumu, odwołujące się do estetyki rodem z filmów sci-fi lat 80.

6
A Moon Shaped Pool

Płyta promowana znakomitymi singlami „Burn the Witch” oraz „Daydreaming” to po prostu dalszy etap muzycznej tranzycji Radiohead, którzy dziś absolutnie nic nie muszą nikomu udowadniać, albowiem są klasą sami w sobie.

5
Song for a friend

Następca wydanej w 2013 roku płyty „Chasing Rainbows”, jest hołdem jaki Ray złożył zmarłemu w 2015 roku przyjacielowi, Jamesowi Lewisowi.

4
Encore Un Soir

Celine Dion wraca z nową francuskojęzyczną płytą Encore un soir. Bardziej zaangażowana w postawanie jej niż kiedykolwiek wcześniej, Celine postawiła teraz na tematy opowiadające o pozytywnej stronie życia.

3
Marek Niedźwiecki: Radio California

W hołdzie dla listy przebojów American Top 40. Casey Kasem prowadził te notowania od 1970 roku.

2
Clashes

Ta płyta cała utkana jest z kontrastów. Metafizyka i zmysłowość.

Bumerang

26-cio letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej.

 
 

Katagoria: w księgarniach
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1372  razy.