W Świecie Książek we wrześniu najczęściej kupowaliśmy płytę „Bumerang” Korteza.

Wysoko (3 miejsce) hity  listy przebojów American Top 40 – zebrane przez Marka Niedźwieckiego na płycie „Radio California”.


Notowanie z dnia:  21 Wrzesień 2016


10
My

Premiera albumu zbiega się z jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej tej rockowej formacji.

9
Me Before You (Zanim się pojawiłeś)

Utwory Jessie Ware, Imagine Dragons i X Ambassadors na ścieżce dźwiękowej do filmu „Me Before You” (pol. tytuł „Zanim się pojawiłeś”).

8
Eterno Agosto

Kawałek po kawałku, album „Eterno Agosto” powstawał zarówno w Berlinie jak i rodzinnej Barcelonie. Promująca go piosenka „El Mismo Sol” okazała się hitem letnich list przebojów a klip szturmem zdobył internet.

7
PRO8L3M

Przepełnione zwrotami akcji historie Oskara opowiedziane z właściwą mu finezją, dopełnia nowoczesne, brudne brzmienie muzyki Steeza, producenta albumu, odwołujące się do estetyki rodem z filmów sci-fi lat 80.

6

Płyta promowana znakomitymi singlami „Burn the Witch” oraz „Daydreaming” to po prostu dalszy etap muzycznej tranzycji Radiohead, którzy dziś absolutnie nic nie muszą nikomu udowadniać, albowiem są klasą sami w sobie.

5
Song for a friend

Następca wydanej w 2013 roku płyty „Chasing Rainbows”, jest hołdem jaki Ray złożył zmarłemu w 2015 roku przyjacielowi, Jamesowi Lewisowi.

4
Encore Un Soir

Celine Dion wraca z nową francuskojęzyczną płytą Encore un soir. Bardziej zaangażowana w postawanie jej niż kiedykolwiek wcześniej, Celine postawiła teraz na tematy opowiadające o pozytywnej stronie życia.

3
Marek Niedźwiecki: Radio California

W hołdzie dla listy przebojów American Top 40. Casey Kasem prowadził te notowania od 1970 roku.

2
Clashes

Ta płyta cała utkana jest z kontrastów. Metafizyka i zmysłowość.

Bumerang

26-cio letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej.

 
 

Katagoria: w księgarniach
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1656  razy.