„Atramentowa” Stanisława Celińska hitem notowania w Świecie Książki.

Szarmancki Artur Andrus ustąpił miejsca i dla „Cynicznych Cór Zurychu” wyśpiewał 2 miejsce.


Notowanie z dnia:  24 Czerwiec 2015


10

„Wiwisekcja” zawiera m.in. utwory z najpopularniejszych albumów w dyskografii Kazika Staszewskiego.

9

Nowy album to muzyka z pogranicza bluesa i soulu, zakorzeniona zarówno w amerykańskiej tradycji obu gatunków, jak i otwarcie nawiązująca do klasyki polskiego bluesa i rocka z lat 60. i 70.

8

5 płyt z wspaniałymi tekstami mistrza pióra. W albumie znalazły się utwory w wykonaniu samego Wojciecha Młynarskiego jak również aktorów i piosenkarzy.

7

Na płycie odnajdziemy nawiązania do europejskiego house-u, albumów wydanych przez Casablanca Records oraz twórczości Grace Jones.

6

Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata.

5

„Swing Revisited” to album Stanisława Soyki, wybitnego polskiego wokalisty jazzowego oraz Roger Berg Big Band, szwedzko-duńskiej orkiestry big bandowej.

4

Utwory są bardzo mocne, niektóre zawierają dużo „przestrzeni”

3

Choć tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego „Brzechwa dzieciom”, nie jest to wcale płyta dla dzieci.

2

Jak zwykle dużo zabawy różnymi stylami muzyki – od tureckiego techno-folku przez blues patriotyczny, jazz mokotowski, chorwacki pop, szanty narciarskie, chóralny śpiew małżeński, piosenkę starofrancuską, do słowiańskiego rocka.

Atramentowa - Celińska Stanisława

Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej.

 
 

Katagoria: w księgarniach
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 901  razy.